
Populær studentarena legges ned – Verdens verste nyhet
Sent i forrige uke kom nyheten om at Lokal Bar skal legges ned.
Nyheten kommer som en overraskelse for mange da de i helgen arrangerte konsert både på fredag og lørdag, og artister var booket helt frem til slutten av oktober.
Under Dusken har vært i kontakt med barsjef Morten Prytz. Han bekrefter at nyhetene stemmer, men at han per nå ikke har noe mer å kommentere på saken utover det.
Studentene mister en viktig arena
Musikkteknologistudent Benjamin Christensen ved NTNU er en av mange studenter som kommer til å savne det Lokal Bar tilbød studentmiljøet.

– Studenter i byen mister en plass med utrolig hyggelig betjening, og en plass som definitivt var for alle.
Christensen forteller at han hørte om nedleggelsen gjennom en venninne, etter å ha planlagt å dra dit med familien.
– Jeg hadde planer om å dra dit på en fredag sammen med mamma, men fikk høre av en venninne at det var et skilt som markerte at Lokal var stengt.
Christensen mener at det som gjorde utestedet så bra ikke var at lokalet tilbød scene både oppe og nede, men hovedsakelig menneskene som jobbet der.
– Det aller viktigste å trekke frem er at alle som jobbet der var veldig hyggelige, og man følte seg godt tatt vare på når man var besøkende der. Alle som jobbet der var superhyggelige.
For han og hans medstudenter var plassen mer enn bare en bar.
– Vi på musikkteknologi mister plassen vi alltid dro på. Lokal Bar for oss var som en stue utenfor hjemmet, og det er trist at den nå er borte. En tragedie rett og slett.
LES OGSÅ: Slik påvirker finværet studenters psykiske helse
Konserter avlyses
Christensen opptrådte selv på Lokal Bar, og var i gang med å planlegge en ny forestilling i høst.

– Det var veldig gøy å opptre på Lokal Bar like før jul. Jeg var i planleggingsfasen for en ny konsert til høsten, den blir dessverre ikke noe av, sier Christensen.
Christensen fremhever at fra et musikerperspektiv går en flott arena for å opptre tapt.
– Fra et musikerperspektiv mister de en helt fantastisk arena å opptre på.
Opprinnelig var det booket konserter frem til oktober, nedleggelsen av Lokal Bar har ført til avlysning av samtlige.
LES OGSÅ: Hemmeligheten bak NTNUs stjernefabrikk